بارش باران و تخریب منازل در زاهدان  از مسئولین کمک نقدی نمی خواهیم لطف کنید مسیر آب را مشخص کنید

بر اثر بارندگی دو روز گذشته در سطح شهر زاهدان و سایر شهرهای IMG_20151018_073815استان منازل تعدادی از مردم منطقه ی کلاته کامبوزیا (شهرک دایی و حاجی آباد) منازل شان را آب برد آنچه در ادامه می آید گزارشی کوتاه از این بارندگی و سیل منطقه است.
طبق روال تعدادی از مردم به محض دیدن دوربین دور من جمع شدند و به ایراد مشکلات خود پرداختند. آنقدر صحبتها در هم پیچیده بود که گویا من باید پاسخگوی مشکلاتشان می بودم با هم صحبت کردیم و پذیرفتند که من فقط باید سخنانشان را بشنوم و به گوش مسئولین برسانم سپس فردی از ساکنین شهرک دایی زاهدان گفت: ما از مسئولان کمک لوازم، نقدی و چادر نمی خواهیم بلکه تقاضا داریم مسیر آب را مشخص کنند تا مردم اینچنین گرفتار آب بردگی در مسیر سیل نشوند.
شهروندی دیگر اظهار داشت: برخی مدیران شهرستان از جمله فرماندار، بخشدار و برخی نهادها برای دقایقی در منطقه حاضر شدند و با مردم صحبت کردند اما پرسنل نیروی انتظامی، مرزبانی و هلال احمر با ما همراه بودند و به مشکلات ما رسیدگی کردند که از آنها تشکر می کنیم جمعی از مردم با توجه به طرح سئوال از جانب خبرنگار بیان داشتند: که آیا این منطقه قانونی ساخته شده یا نه؟ و آنها اظهار داشتند خانه ها همه قانونی ساخته شده و گویای این ادعا هم برقی است که دولت به ما داده است. پس مسئولین برای رفع دیگر مشکلات ما هم قدمهای مثبتی بردارند تا دیگر شاهد این نباشیم که با ده دقیقه باریدن باران اینگونه آواره شویم و زندگی مردم زیر آب برود.
فردی دیگر ساکن شهرک فوق بیان داشت: قطعاً تلاش همه ی مسئولین دولتی خدمات رسانی به مردم است اما گاهی در رساندن خدمات مناسب با تمام کمی و کاستی هایشان دیر به فکر مردم می افتند ولی ما هم حالا گرفتار مصیبت شده ایم و نیازمند توجه مسئولان هستیم.
شهروندان دیگری که منازلشان را آب خراب کرده بود گفتند: هنوز قرار است بارندگی داشته باشیم و با این وضعیت نمی دانیم چه باید بکنیم و تکلیفمان چیست؟ شهروند دیگری که ساکن منطقه ی شهرک دایی بود با ناراحتی اظهار داشت: واقعاً شرایط ما آنقدر واضح است که جایی برای صحبت کردن نیست اما چه کسی پاسخگوی ما در این شرایط سخت و بی خانمانی است؟

گزارش: محمد علی تدبیری

نظر دهیدتمامی حقوق این وبسایت متعلق به روزنامه زاهدان میباشد.
طراحی توسط نی زار