دریافت روزنامه امروز
آخرین اخبار
تاریخ انتشار : ۲۲ شهریور, ۱۳۹۹
کد مطلب : 1873
نشست صمیمانه آیت الله محامی با کارکنان روزنامه زاهدان

باید با افزایش مطالبه گری با شرایط درست مدیران را وادار کنید که حساسیت داشته باشند و پاسخگو باشند

آیت الله محامی امام جمعه محترم زاهدان و نماینده ولی فقیه در استان روز چهارشنبه با حضور در دفتر روزنامه ضمن بازدید در نشستی صمیمانه با کارکنان روزنامه زاهدان به گفتگو نشستند.

به گزارش خبرنگار روزنامه زاهدان، در این نشست علاوه بر حجت الاسلام شریفی و آقای دهنوی از دفتر امام جمعه زاهدان، آقایان قاسم سیاسر مدیر مرکز اسناد و کتابخانه ملی استان، ذوالفقاری ریاست سازمان فرهنگی، ورزشی شهرداری زاهدان، طهرانی مقدم مدیرعامل خانه مطبوعات و خانم سالارزهی روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز حضور داشتند.

در ابتدای این نشست دکتر محمدتقی رخشانی مدیر مسئول روزنامه زاهدان ضمن خوش آمدگویی و تشکر از حضور حضرت آیت الله محامی در روزنامه زاهدان به بیان شرایط فعالیت های رسانه ای به ویژه مطبوعاتی پرداخت و گفت: یکی از مشکلاتی که فعالان رسانه ای با مدیران ادارات دارند این است که متاسفانه آستانه ی تحمل پایین است و چنانچه نقدی می شود به جای آن که به روابط عمومی جهت بررسی و پاسخ ارجاع شود به واحد حقوقی می فرستند تا شکایت کنند. نکته ی دیگر اینکه با گسترش فضای مجازی رسانه های مکتوب دچار چالش شده اند، در واقع برای حفظ جایگاه نمی توانند توزیع کننده ی خبر تولیدی خبرگزاری ها باشند، بلکه خود باید تولید کننده باشند و داستان خود را تعریف کنند تا هرکس می خواهد آن داستان را بخواند ملزم بشود که روزنامه را بخرد. دیگر اینکه روزنامه های استان و از جمله روزنامه زاهدان تلاش بسیاری داشته اند که منافع ملی، امنیت ملی و وحدت ملی را حفظ کنند لذا از انعکاس خبرهای منفی پرهیز دارند.

در ادامه ی جلسه قاسم سیاسر مدیر مرکز اسناد و کتابخانه ی ملی استان طی سخنانی گفت: آنچه در ارتباط با روزنامه زاهدان باید بگویم این است که کاملا شفاف و با پرچم شناخته شده و ثابت فعالیت کرده و دوم اینکه روزنامه زاهدان فراتر از یک روزنامه به عنوان یک مرکز فرهنگی خاستگاه روابط گسترده ی فرهنگی و برنامه ها و اندیشه های ارزشمند بوده است.

در ادامه دکتر رخشانی به پرسش های آیت الله محامی در مورد نحوه ی جمع آوری خبر، صفحات روزنامه، تیراژ، میزان تاثیرگذاری روزنامه در استان پاسخ گفت.

سپس آیت الله محامی ضمن تشکر از مدیریت و کارکنان روزنامه زاهدان به واسطه ی تلاش در گسترش فعالیت های فرهنگی گفت: من بیشتر برای شنیدن آمده ام لذا چند نکته ی کوتاه عرض می کنم

نکته ی اول: در ارتباط با نقش مطبوعات و تاثیر آن باید بگویم اگر هرکس تخلف کند بدون مماشات اعلام شود آدم خیالش راحت است که بقیه سالم هستند. منظورم این است که رسانه ها و اصحاب مطبوعات خیلی می توانند تاثیرگذار باشند.

نکته ی دوم: هر چه کار گسترده تر و نفوذش بیشتر باشد مسئولیتش بیشتر است و این باید مد نظر باشد که مسئولیت شما سنگین تر خواهد بود.

نکته ی سوم: فضای استان و آسیب های آن است و برای اصحاب رسانه مسئولیت ایجاد می کند که باید در جای خود به آن پرداخت و شما خود مطلع هستید.

نکته ی چهارم: برای آن که ما فرهنگی ها بتوانیم رسالت خود را انجام بدهیم برای این کار نیاز به همکاران و نیروهای کادر داریم که شما باید آدم این کاره تربیت کنید.

نکته پنجم: این که فرمودید حساسیت مدیران کم شده است شما باید با افزایش مطالبه گری با شرایط درست مدیران را وادار کنید که حساسیت داشته باشند و پاسخگو باشند. مسئول احساس کند که شفاف باید کار بکند و کارش در منظر مردم است و به اصطلاح زیر ذره بین است و اگر تخلفی داشته باشد با او برخورد می شود و نظارت عمومی که در قانون است و امر به معروف و نهی از منکر یکی از ابزارش همین رسانه ها هستند.

در پایان این نشست آیت الله محامی از قسمت های مختلف روزنامه زاهدان و کتاب های منتشره توسط انتشارات تفتان هم بازدید نمودند.

نظر دهیدتمامی حقوق این وبسایت متعلق به روزنامه زاهدان میباشد.
طراحی توسط نی زار