دریافت روزنامه امروز
تاریخ انتشار : ۳۰ تیر, ۱۳۹۹
کد مطلب : 1735
سفرهای تحقیقاتی اعضای شورای شهر زاهدان

زمان زیادی از سفرهای تحقیقاتی چین، کره، ژاپن و کشورهای اروپایی اعضای شورای شهر زاهدان نمی گذرد، سفرهایی که گفته می شد برای الگو برداری از شهرهای پیشرفته برای زیبا سازی و اصلاح مبلمان شهری در زاهدان انجام می شود. اتفاقی که هرگز نیفتاد و البته زاهدان هم هر روز شهری زشت و زشت تر شد .
درست نمی دانم که طرح جامع شهر زاهدان در مورد عرض خیابان ها چه می گویند؟ چطور می شود که خیابان البرز در فضایی تازه اجرایی شده مثل زیباشهر، چنین باریک است؟ یا اساسا عقب نشینی در خیابان های پر رفت و آمدی مثل مصطفی خمینی در این حد کم است؟ و یاسطح فضای سبز شهر زاهدان نسبت به استاندارد ایران چقدر پایین است؟ یا اینکه شهر زاهدان، طراحی مبلمان شهری دارد ؟ و یا … از طرح جامع شهر بگذریم همین وضعیت فضای سبز و نخاله های ساختمانی و زباله های شهر چرا هیچوقت سروسامانی نمی گیرد؟ عجیب نیست؟! که جلسات شورای شهر با عنوان کلانشهر زاهدان برگزار می شود اما هنوز به اندازه ی شورای یک روستا هم برنامه ریزی برای جمع آوری و دفع زباله وجود ندارد!؟
همین هفته ی پیش بود که روستای کَهنِ کَهور از توابع شهرستان مهرستان به عنوان روستای بدون زباله معرفی شد، روستایی با ۱۱۰ خانوار و بدون امکانات آنچنانی تنها چیزی که این روستا دارد فرهنگ سازی مردم و دلسوزی و تلاش مسئولین است که همراه با برنامه ریزی باعث شده در شاخصه ای که متاسفانه حتی مرکز استان ماهم در پایین ترین سطح قرار دارد ، به بالاترین جایگاه برسد ، این روستا حتی عنوان تمیز ترین روستای کشور را هم از آن خود کرده است .
بنابراین باید به شهردار و اعضای شورای شهر زاهدان گفت : دوستان عزیز !! به عمل کار برآید، آستین ها را بالا بزنید و اندیشه را تازه کنید تا بتوانیم به شهری بهتر دست یابیم .
درضمن مدتهاست که از سفرهای تحقیقاتی خارج از کشور اعضای شورای شهر خبری ندارم ، اما به نظر می رسد اگر چنین قصدی هست ، به جای چین وکره به همین روستای کهن کهور سری بزنید نتیجه ی بهتری حاصل خواهد شد .

سرمقاله/مهدی رخشانی

نظر دهیدتمامی حقوق این وبسایت متعلق به روزنامه زاهدان میباشد.
طراحی توسط نی زار