دریافت روزنامه امروز
آخرین اخبار
تاریخ انتشار : ۲۱ خرداد, ۱۳۹۹
کد مطلب : 1661
ناوگان باری استان نوسازی می شود

یک میلیون و ۶۸۵ هزار و ۶۶۲ تن کالا با صدور ۹۰ هزار و ۶۴۸ بارنامه در ۲ ماهه نخست سال جاری توسط ناوگان حمل و نقل عمومی جاده ای در این استان حمل شده است.
به گزارش محمدعلی تدبیری خبرنگارو عکاس روزنامه زاهدان، به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان تیمور باقری معاون حمل ونقل اداره کل راهداری استان گفت : ۱۰۹ شرکت حمل ‌و نقل داخلی کالا در استان فعال هستند، که کار جا بجای: گندم، آرد و هندوانه که عمده کالاهای حمل شده در این مدت ها می باشند انجام داده اند .
وی حمل کالاهای اساسی و مایحتاج عمومی مردم را اولویت اصلی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان دانست و افزود: با توجه به شیوع ویروس کرونا، دستور العمل های بهداشتی به شرکت‌های حمل و نقل ابلاغ و طرح فاصله‌گذاری اجتماعی نیز در پایانه های بار استان اجرایی شده است.
معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان تعداد ناوگان باری فعال این استان را ۶ هزار ۶۸۰ دستگاه عنوان کرد و بیان داشت: در حال حاضر ۹ هزار و ۴۵۸ راننده مشغول به ارائه خدمات در بخش حمل و نقل عمومی جاده ای کالای استان هستند.
باقری در پایان با اشاره به اجرای طرح نوسازی ناوگان باری در کشور اظهار داشت: از مالکان ناوگان باری فرسوده بالای ۲۵ سال دعوت می شود با مراجعه به سایت سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور به آدرس www.rmto.ir نسبت به آگاهی از شرایط و در صورت لزوم ثبت نام در این طرح اقدام نمایند.
همچنین سرپرست اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان زابل از ایمن سازی محور زابل-زاهدان از طریق اجرای شیار لرزاننده به منظور افزایش ایمنی تردد خبر داد.
محمد امین جوینی با بیان اینکه سوانح رانندگی همواره یکی از دغدغه های دست اندرکاران حمل و نقل جاده ای بوده که با ارتقای ضریب ایمنی راه ها و فرهنگ سازی می توان در راستای کاهش آن گام برداشت، اظهار کرد: در قالب طرح ایمن سازی محور زابل-زاهدان که از اردیبهشت ماه سال جاری شروع و در خرداد ماه به اتمام رسید، اقداماتی نظیر اجرای شیار لرزاننده طولی مجموعاً به طول ۱۰ کیلومتر و شیار لرزاننده عرضی مجموعاً به طول ۳ کیلومتر در نقاط حادثه خیز، نصب علائم ایمنی و هشدار دهنده و چراغ چشمک زن سولار و همچنین خط کشی راه ها انجام گردید.
وی با اشاره به مزایای اجرای شیار لرزاننده در محورهای مواصلاتی گفت: این اقدام موجب می شود رانندگان بلافاصله پس از انحراف از مسیر، با دریافت هشدارهای لرزشی و صوتی به مسیر اصلی باز گردند و بدین ترتیب از بروز حوادث احتمالی و سوانح ناگوار جلوگیری می شود.
سرپرست اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان زابل افزود: همچنین با توجه به حجم بالای تردد در محورهای مواصلاتی زابل-زهک، زابل-هیرمند و زابل-بنجار، ایمن سازی این مسیر ها نیز در حال اجراست.
جوینی در پایان از کاربران جاده ای خواست ضمن رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی به تابلوهای هشدار دهنده در محورهای مواصلاتی توجه نموده و با رعایت سرعت مطمئنه، حافظ سلامت خود و دیگران باشند.

نظر دهیدتمامی حقوق این وبسایت متعلق به روزنامه زاهدان میباشد.
طراحی توسط نی زار