دریافت روزنامه امروز
آخرین اخبار
تاریخ انتشار : ۱۷ خرداد, ۱۳۹۹
کد مطلب : 1643
طرح کشتی سازی ارتش در کنارک به تصویب رسید

طرح بزرگ کشتی سازی ارتش جمهوری اسلامی ایران در نشست کمیسیون ماده ۱۱ قانون هوای پاک این استان تشکیل و مراحل نخست آن به تصویب رسید.
به گزارش محمدعلی تدبیری خبرنگار روزنامه زاهدان، وحیدپورمردان گفت: طرح پیشنهادی کشتی سازی مورد تقاضای نیروی دریایی ارتش واقع در شهرک صنعتیِ کنارک و با توجه به قرارگیری طرح مذکور در رده ۶ صنایع فلزی، برق و الکترونیک و ضوابط و مقررات استقرار واحدهای صنعتی، تولیدی و معدنی (موضوع ماده ۱۱ قانون هوای پاک) و ممنوعیت استقرار واحدهای رده ۶ در شهرک‌های صنعتی واقع در حریم شهر، در کمیسیون ماده ۱۱ مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
وی ادامه داد: صدور مجوز زیست محیطی مربوطه در محدوده مورد تقاضای ارتش مورد تایید این اداره‌کل واقع نشده بود و پس از اعتراض رسمی متقاضی طرح مذکور در کمیسیون ماده ۱۱ قانون هوای پاک بررسی و پس از بحث در این خصوص مقرر شد اجرای طرح کشتی سازی منوط به اخذ تعهدنامه رسمی از متقاضی مبنی بر رعایت شروط تعیین شده قانون هوای پاک و مستندات لازم از قبیل گزارش توجیهی زیست محیطی و سایر موارد امکان واگذاری زمین از سوی شهرک صنعتی شود.
مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت: در نهایت طرح مورد تقاضا با رای موافق تمامی اعضای کمیسیون بجز اداره کل حفاظت محیط زیست این استان تصویب شد.
وی تصریح کرد: حذف موانع تولید و توسعه پایدار و سالم از مهمترین اهداف محیط زیست سیستان و بلوچستان در برنامه‌های توسعه‌ای این استان است.

نظر دهیدتمامی حقوق این وبسایت متعلق به روزنامه زاهدان میباشد.
طراحی توسط نی زار