دریافت روزنامه امروز
آخرین اخبار
ایرج حریرچی در چابهار: افزایش آمار مبتلایان به کرونا در سیستان وبلوچستان نگران کننده است

معاون کل وزارت بهداشت گفت: تعداد مبتلایان به کرونا در سیستان و بلوچستان در چند هفته اخیر به شکل نگران گننده ای افزایش یافته است.
به گزارش مهر به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، ایرج حریرچی در سفر به چابهار اظهار داشت: در حالی که روند موارد ابتلاء به کرونا در سایر نقاط کشور رو به کاهش است در سیستان و بلوچستان، هرمزگان و جنوب کرمان شاهد افزایش آمار روزانه ابتلاء هستیم و به نظر می‌رسد این مناطق بعد از رسیدن سایر نقاط کشور به اوج همه گیری در حال ورود به این مرحله هستند.
وی افزود: علاوه بر کاهش کلّی موارد ابتلاء در کشور، درصد موارد بستری و مرگ نیز ۷۰ تا ۸۰ درصد کاهش داشته است و در سیستان و بلوچستان نیز قسمت اعظم موارد ابتلاء را موارد سرپائی تشکیل می‌دهد.
معاون کل وزارت بهداشت ادامه داد: روند افزایش موارد در استان سیستان و بلوچستان از نیمه دوم اردیبهشت به بعد شروع شد ولی در چند هفته اخیر میزان ابتلاء به شکل نگران کننده‌ای افزایش یافته است.
وی گفت: محدودیت‌هایی که در روزهای نخست به خوبی در سیستان و بلوچستان اجرا می‌شد به طور کلّی کاهش یافته و به نظر می‌رسد که از اردیبهشت به بعد تاب آوری عمومی برای تحمل محدودیت‌های اقتصادی و اجتماعی توسط مردم این استان کمتر شده و به نوعی شاهد عادی سازی بودیم.
حریرچی تصریح کرد: با وجود روند فزاینده ابتلاء در سیستان و بلوچستان هنوز هم نسبت ابتلاء به جمعیت در این استان از متوسط کشوری پایین‌تر است.

نظر دهیدتمامی حقوق این وبسایت متعلق به روزنامه زاهدان میباشد.
طراحی توسط نی زار