دریافت روزنامه امروز
آخرین اخبار
زینی وند معاون استاندار: روابط عمومی ها با گفتمان سازی و تولید محتوا، چهره واقعی استان را معرفی کنند

علی زینی وند معاون سیاسی و اجتماعی استاندار در نشست مشترک شورای اطلاع رسانی ‌‌و شورای هماهنگی روابط عمومی‌های استان که ظهر روز چهارشنبه به مناسبت فرا رسیدن بیست ‌‌هفتم اردیبهشت روز ارتباطات و ‌‌روابط ‌عمومی در محل سالن جلسات استانداری برگزار شد از روابط عمومی های دستگاه های اجرایی خواست با گفتمان سازی و‌ تولید محتوا، چهره واقعی استان را که سرشار از ظرفیت و استعداد است معرفی کنند.
به گزارش محمدعلی تدبیری خبرنگار وعکاس روزنامه زاهدان به نقل از روابط عمومی استانداری سیستان وبلوچستان، علی زینی وند معاون سیاسی و اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان با تبریک هفته روابط عمومی گفت: روابط‌ عمومی ها صدای مردم و‌حاکمیت هستند روابط‌عمومی‌ها باید با گفتمان‌سازی، تولید محتوا و تصویر سازی مثبت، چهره واقعی استان را معرفی کنند.
‌معاون سیاسی و اجتماعی استاندار افزود: در بعضی مواقع، مطالبی توسط شخصیت‌های شناخته شده مانند هنرمندان و ورزشکاران از روی ناآگاهی به مسایل استان، منتشر می شود که انتظار داریم، روابط‌عمومی‌ها و رسانه‌ها با اطلاع‌رسانی و شفاف‌سازی صحیح از تاثیرگذاری منفی این موضوعات بر فضای استان جلوگیری کنند.
رییس شورای اطلاع رسانی استان با اشاره به نقش روابط‌عمومی در سازمان‌ها اظهار داشت:اگر مدیر سازمان به روابط‌عمومی توجه نکند، این مدیر اهمیت اطلاع‌رسانی و انعکاس اقدامات را درک نکرده و مدیریت وی با چالش روبرو خواهد بود لذا روابط‌عمومی‌ها باید به صورت مستقل توسط اداره‌کل روابط‌عمومی استانداری ‌و فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مورد ارزیابی قرار بگیرند و مشکلات و نقاط ضعف و قوت آنها شناخته شود.
زینی وند بیان داشت: در اختیار داشتن ابزار تخصصی لازمه کار یک‌ روابط‌عمومی است، اما روابط‌عمومی بدون دانش و‌ تخصص نمیتواند کارهای خلاقانه انجام دهند، لذا روابط‌عمومی در صورتی موفق است که دارای دانش، سلیقه، خلاقیت و ابتکار باشد.
وی بیان داشت: افرادی که در حوزه روابط‌عمومی کار می کنند باید ذاتا به کار روابط عمومی علاقمند باشند چرا که کار روابط عمومی کاری بیست و چهار ساعته است و زمان مشخص اداری و ابزار تعریف شده ای برای این کار تعریف نشده است و نباید آن را به عنوان کاری در چارچوب وقت اداری تعریف کرد.
معاون سیاسی و اجتماعی استانداری افزود: آنچه که در روابط عمومی ضامن موفقیت آن است؛ هنر، دانش و خلاقیت در عرصه روابط عمومی است.
زینی وند در ادامه با اشاره به نقش شورای اطلاع رسانی گفت: شورای اطلاع رسانی بعد از حدود یک قرن کار دیوانسالاری، با تصویب دولت و ابلاغ ساختار، قوام گرفته است که زمینه‌ی تقویت روابط عمومی ها را فراهم خواهد کرد و روابط عمومی‌ها با دستورالعمل‌ها و ابلاغیه های شورای اطلاع‌رسانی جایگاه خودشان را به دست خواهند آورد.
وی در پایان گفت: باید دغدغه‌های عرصه روابط عمومی به مرکز منعکس شود تا جایگاه روابط عمومی ها به لحاظ اداری نیز تقویت گردد.
لازم بذکر است:در این جلسه چند تن از مدیران روابط عمومی استان به بیان دیدگاه ها ‌و نظرات خود در مورد اطلاع‌رسانی پیامها و دستورالعمل های بهداشتی و همچنین آخرین اخبار و اطلاعات بیماری کرونا پرداختند.
گفتنی است در این جلسه، فرمانداران استان نیز به صورت ویدیو کنفرانسی حضور داشتند و به بیان آخرین وضعیت شهرستان در خصوص بیماری کرونا پرداختند.

نظر دهیدتمامی حقوق این وبسایت متعلق به روزنامه زاهدان میباشد.
طراحی توسط نی زار