دریافت روزنامه امروز
آخرین اخبار
تاریخ انتشار : ۱۷ دی, ۱۳۹۸
کد مطلب : 1313
ملتی که تمام قد ایستاد

شهادت مرگی نیست که دشمن بر مجاهد تحمیل کند، شهادت مرگ دلخواهی است که مجاهد با آگاهی و آزادی خود انتخاب می‌کند. حاج قاسم سلیمانی مشتاق شهادت بود و کوی به کوی و شهر به شهر و کشور به کشور در جستجوی شهادت رفت. می‌دانستیم که خدا اشتیاق او را بی‌پاسخ نمی‌گذارد ولی این رسم تاریخ که همواره مردان را نامردان می‌شکنند دلهره‌ای در دلم انداخته بود که مبادا سردار بزرگ ما را گلوله یک داعش حقیر و ناچیز به شهادت برساند اما خداوند تقدیر را چنین تقریر کرده بود که یانکی یاغی رئیس جمهور آمریکا خود به میدان بیاید و صورتک انسانیت و حقوق بشر از چهره بردارد و نامردانه قامت سرافراز مردانگی را هدف بگیرد.
قاسم سلیمانی شخصیتی مهربان با روحی لطیف بود که زمانه ما از او توقعاتی برخلاف شخصیت اصلی‌‌اش داشت.
گرد دلاوری که سال‌های سال برای صلح لباس جنگ از تن بیرون نیاورد و در مقابل دشمنان ایران و انسانیت تمام قد ایستاد.
زدن حاج قاسم سلیمانی و مهندس ابومهدی عملیات پیچیده نظامی نبود، آن‌ها مخفی نشده بودند یکی با هواپیما و از راه عادی به فرودگاه بغداد آمده بود و دیگری هم عادی و معمولی به استقبال آمده بود. شاید باورشان هم نمی‌شد که دو مقام نظامی رسمی به دستور رئیس جمهور آمریکا که یک مقام رسمی است مورد تهاجم قرار بگیرند. آنان شیران بیشه شجاعت بودند که از نبرد رویارو با دشمنانی خشن‌تر و وحشی‌تر از ترامپ هم پروا نکرده بودند.
آمریکایی‌ها گویا حافظه تاریخی ندارند و هر رئیس جمهور آمریکا تنها دوره چهار یا هشت ساله خودش را می‌شناسد و به همین دلیل هرکدام که می آید برای آیندگان زمینه عذرخواهی و شرمندگی فراهم می کند.
ترور سردار حاج قاسم سلیمانی هم به لیست عذرخواهی‌های آمریکایی‌ها اضافه شد اما این فقره بی‌پاسخ نخواهد ماند و ترامپ باید هزینه آن را بپردازد.
بدرقه باشکوه و بی‌نظیر حاج قاسم سلیمانی در داخل یک نکته مهم را به همه یادآوری کرد و آن هم این بود که مردم ایران، مردمی بافرهنگ، آگاه و قدرشناس هستند و کسانی را که صادقانه و بی‌ادعا به ایران و ایرانی و به جهان و انسانیت خدمت می‌کنند هم می‌شناسند و هم به احترامشان تمام‌قد می‌ایستند.

نظر دهیدتمامی حقوق این وبسایت متعلق به روزنامه زاهدان میباشد.
طراحی توسط نی زار