دریافت روزنامه امروز
آخرین اخبار
تاریخ انتشار : ۳۰ شهریور, ۱۳۹۸
کد مطلب : 1118
۲۸۶ پروژه نیمه‌تمام ورزشی در سیستان و بلوچستان وجود دارد

مدیرکل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان گفت: ۲۸۶ پروژه نیمه‌تمام ورزشی این استان برای اجرا و تکمیل نیازمند۲۸۰ میلیارد تومان اعتبار است.
به گزارش غلام نبی براهوئی خبرنگار روزنامه زاهدان، ادهم کرد در نشست اعضای شورای ورزش همگانی خاش اظهار داشت: با توجه به وسعت و پراکندگی سیستان و بلوچستان و انجام فعالیت‌های گسترده ورزشی با کمبود شدید اعتبارات مواجه هستیم، اما فقط در مبحث اجرا و تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام ورزشی افزون بر ۲۸۰ میلیارد تومان مورد نیاز است.
وی بیان کرد: در سال‌های اخیر ۱۲۲ پروژه زمین چمن مصنوعی در سیستان و بلوچستان ایجاد شده که با توجه به شرایط تحریم‌ها و مشکلات اقتصادی کشور هزینه خریداری چمن مصنوعی از ۸۰ میلیون تومان به بالای ۳۰۰ میلیون تومان رسیده و مجبور هستیم از طریق گمرک و خارج از کشور نیازهای اولیه آن را تامین کنیم.
مدیرکل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان گفت: مقرر شد به ۱۰ هیات فعال ورزشی خاش۲۵۰ میلیون ریال کمک نقدی شود که سهم هر هیات ۲۵ میلیون ریال خواهد بود.
وی از عملکرد ضعیف برخی هیات‌های ورزشی به منظور شرکت نکردن در رقابت‌های استانی،کشوری و المپیادهای ورزشی که به رشد و پرورش استعدادها کمک می‌کنند، انتقادکرد و افزود: گرچه با مشکلات مالی برای اعزام تیم‌ها و ورزشکاران مواجه هستیم، اما انتظار می‌رفت برخی هیات‌ها که دارای ورزشکاران توانمند هستند شرکت می کردند.
کرد ادامه داد:در کنار سه رویداد مهم ورزشی، المپیاد ورزش‌های روستایی با عنوان جام «خوشه چین» در سیستان و بلوچستان پیش‌بینی شده است.
فرماندار خاش نیز با اشاره به اینکه در این شهرستان با کمبود امکانات، تجهیزات و زیرساخت‌های ورزشی مواجه هستیم انتظار می‌رود در حوزه اعزام تیم‌ها به مسابقات برجسته استانی و ملی از ورزشکاران منطقه حمایت شود.
صاحب‌گل صالحی افزود: توجه و تمرکز به پرورش استعدادها،ظرفیت‌ها و نقش دادن به جوانان و بانوان در موفقیت ورزشکاران تاثیرگذار است.
وی با تاکید بر اینکه خاش از نظر ورزش‌های همگانی و در اختیار داشتن ظرفیت‌ها در این رشته جایگاه برتر استانی را دارد، اظهار داشت: تقویت ارتباطات اجتماعی، فرهنگی،آموزشی و غیره با حمایت از ورزش و توسعه ورزش میسر است.

نظر دهیدتمامی حقوق این وبسایت متعلق به روزنامه زاهدان میباشد.
طراحی توسط نی زار